2.pavilon - přízemí
PhDr. Hana Dvořáková
Mgr. Iveta Kriegerová

Vážení rodiče, abychom Vám byli blíž, přesunuli jsme se na FACEBOOK. Tam budeme zveřejňovat aktuální informace z dění v naší školce.


Mikulášské kouzlení

Tento týden probíhal u Káčátek ve znamení čertů, mikulášů a andělů. Děti tvořily, stříhaly, lepily, besídku pro rodiče nacvičily. Kouzelnou začínající dobu adventní si připomněly výrobou Betlému.


Už nám zima začíná, čerti lezou z komína 

Předzvěstí vánočních svátků je svátek pohádkových postav Mikuláše, čerta a anděla. S dětmi jsme si vytvořily čertovskou atmosféru výrobou řetězů, pracovním listem v předmatematické oblasti spočítej čertíky a skákáním do čertího pekla.


Veselý Halloween 

Děti si tento svátek připomněly povídáním o tradicích a tvořením své veselé dýně ze dřeva. V průběhu týdne jsme zorganizovali halloweenskou párty, plnou zábavy a aktivit.

Kouzelné podzimní dovádění

Větřík s dráčkem Fráčkem přinesl dětem do třídy barevné listí a plody podzimu. Děti si vytvořily svého skřítka Podzimníčka a ozdobily si ho. Následně si na čerstvém vzduchu vytvořily stonožku Ponožku a zkusily si pustit dráčka Fráčka.

Ve třídě nám létal drak

Dráček Fráček přiletěl ke Káčátkům do třídy a děti mu na přivítanou řekly básničky. Aby na ně měl památku, namalovaly mu obrázky a ze stavebnic ho podle vlastní představy vytvořily. Když odlétal domů, děti mu zazpívaly písničku a zatančily s barevnými šátky.

 


Divadélko "O veliké řepě"

Dnes jsme si s dětmi zahrály loutkové divadlo  "O veliké řepě". Děti si prostřednictvím pohádky rozvinuly svou představivost a fantazii. Dramatizace pohádky byla zakončena výtvarnou činností dětí.


Ke Káčátkům přijel král Podzim

Ke Káčátkům přijel král Podzim a přivezl dětem ukázat a ochutnat dary podzimu- mrkev, hrušku, jablko, švestku, květák, celer, petržel, dýni, ořech, pórek, červenou řepu a cuketu. Děti vyzkoušely, jak zelenina a ovoce vypadá, voní, jaký má povrch a jak chutná. Poděkovaly králi Podzimu za krásnou ukázku ovoce a zeleniny.


Naše veverka Čiperka

S dětmi jsme přivítaly podzimní přírodu povídáním o lese a jeho zvířátkách. Jedno takové zvířátko si děti vyrobily. Naše veverky Čiperky nás budou z korun stromů pozorovat po cely podzim.


Malujeme svou rodinu

Děti si prostřednictvím výtvarného prožitku posilují vztahy v rodině. Následné povídání nad obrázkem, "kdo patří do naší rodiny".


Můj kamarád a moje školka

Seznamujeme se s prostředím školky a s novými kamarády, které máme rádi. Malujeme svého kamaráda a školku plnou zábavy, ve které nás čeká plno her.

 

 


 

Vzpomínka na zvířátka


ČELÁKOVICE ZOOKOUTEK


Máme rádi letní barevné oblečení


Překážková dráha nás baví

 

Vzpomínka na den dětí

 


Žabičky skáčou v rybníku


Ťuká, ťuká deštík na barevný deštník


Zrodila se kapička


Berušky a včelky na louce


Svět hmyzu


Kytička z lásky pro moji maminku


Svátek maminek se blíží

 


Čarodějnický karneval

 

 

 


Přiletěla k nám čarodějnice

 


Cestujeme po světě naší dopravou


Balónky na obláčku aneb ,,Letíme do neznáma”


Vzděláváme se a hrajeme si ve školce


Pár fotek naších "káčátek" z báječného karnevalu...